Nivala.org
keskustelu
|
Keskustelupalstan etusivu
|
Rekisteröidy
|
Vastaa
|
Etsi
|
Tilastot
|
nivala.org keskustelu
/
Nivala
/
Kumpaan pitäjäryhymittymään?
Lopitsoi
Käyttäjä
#1
|
Lähetetty: 9 Helmi 2012 20:07
Vastaa
Minua ei miellytä kumpikkaa vaihtoehto, mutta jos on pakko johonki liittyä nii kumppaa äänestätte?
sarkahousu
Nimetön
#2
|
Lähetetty: 9 Helmi 2012 21:24
Vastaa
Lopitsoi:
Minua ei miellytä kumpikkaa vaihtoehto, mutta jos on pakko johonki liittyä nii kumppaa äänestätte?
ylivieskan suunta tuntus luonnikkaammalta
Totuuden Torvi!
Nimetön
#3
|
Lähetetty: 10 Helmi 2012 09:03
Vastaa
Ylivieskan suuntaan tietenki. Kannattaa suunnata katse sinne päin missä on kehitystä.
Lopitsoi
Käyttäjä
#4
|
Lähetetty: 10 Helmi 2012 09:11
Vastaa
Onko tämä ennää temokratiaa, perkele Kattaisen nulikka sano notta pakolla jos ei hyvällä kuntaliitoksia synny, niiettä se siitä kansanvallasta
Tiktatuurissa on ylleesä vaan yks tiktaattori, meillä suomessa on tällähetkellä kymmeniä
Helevata eikö Ruotsi tai Norija ottas nivallaa satelliitti pitäjäksseen, tai oikiasttaan parempi ois Norja, hurritki kaavvaillee jo eläkeiän nostamista 75:een vuoteen, ei sekkää häävi ois nytkähttää sorvin äärreen
Totuuden Torvi!
Nimetön
#5
|
Lähetetty: 10 Helmi 2012 20:37
Vastaa
Nivala vois liittyä Helsinkiin. Oltas sitte stadilaisia ja ylivieskalaisia vituttas.. Mutta totuushan on että meidän kannattaa liittyä Ylivieskan ympärille muodostettavaan kuntaan..
Go go
Nimetön
#6
|
Lähetetty: 11 Helmi 2012 00:19
Vastaa
Johan tuota jonossa ajatte ylivieskaan, sinne ne kaikki menneet on. Ja menee kans.
Totuuden Torvi!
Nimetön
#7
|
Lähetetty: 12 Helmi 2012 00:07
Vastaa
Luonnollinen suunta on Ylivieska. Olemmehan jo nyt ylivieskan esikaupunki-aluetta. Esim tiilimaan kauppa-alue -hanke on jo kuopattu. Se kaatui sulaan mahdottomuuteen. Kyllä nivalalaisten kelpaa kohta sanoa maailmalla että ollaan Ylivieskasta kotosin. 55000 asukkaan kaupungista. Kaikki jo vuosia sitten ennustamani asiat tulee toteutumaan. Tiilimaan peltojen tyhjyys ja nyt Nivalan liittyminen suur-Ylivieskaan. Onnitelkaa mua!
fille
Nimetön
#8
|
Lähetetty: 12 Helmi 2012 09:33
Vastaa
vitun vouhake
kekka
Nimetön
#9
|
Lähetetty: 20 Helmi 2012 08:45
Vastaa
joo, voitasi liittää ennemmin Ylivieska Nivalaan kuin haapajärvi, niitä haapajärvisiä kukaan jaksa katsella, mutta kukas sen on sanonut että Ylivieska olisi jokin aluekeskus ? Jos kaikki palvelut siirtyy sinnepäin, niin antaa olla vain.
Kuntalaki takaa kuitenkin kuntien itsenäisyyden eikä yhdistymisiin voi pakottaa. kuntalain muutos taas vaatiihyväksynnän kaksilla valtiopäivillä ja seuraavilla voisi kepukin olla taas mukana pelissä tai persut, jotka eivät myöskään aja kuntaliitoksia.
v 8
Käyttäjä
#10
|
Lähetetty: 20 Helmi 2012 22:17
Vastaa
ei kumpaankaankaan tarvi liittyä.vai onko asia niin lopullinen että enää on vaan kysymys siitä että kumpaan liittyy.?
suuri on kaunista???
Nimetön
#11
|
Lähetetty: 24 Helmi 2012 09:22
Vastaa
Ei muutako Ykaan sinnehän ne ihmiset menee jo muutenki.
Lopitsoi
Käyttäjä
#12
|
Lähetetty: 24 Helmi 2012 13:09
Vastaa
Löytyskö täältä ennää sitä "konikapina" meininkiä???
Totuuden Torvi!
Nimetön
#13
|
Lähetetty: 27 Kesä 2012 02:03
Vastaa
Tiilimaa, tiilimaa, tiilimaa. Se yhä odottaa asujaa. Sinne saavu sitä ei koskaan taidakaan, tiilimaa, tiilimaa.. Oi tiilimaa..
Vastauksesi
Todistaaksesi olevasi ihminen, etkä mainosrobotti, ole hyvä ja vastaa seuraavaan kysymykseen:
Paljonko on neljä jaettuna luvulla neljä?
»
Käyttäjätunnus
»
Salasana
Voit lähettää viestejä nimettömänä kirjoittamalla käyttäjätunnuksen ja jättämällä salasanakentän tyhjäksi. Jos sinulla olisi käyttäjätili, voisit kirjautua keskustelualueelle ko. lomaketta käyttäen…
Säännöt, tiedotteet ja ohjeet
Alavieska
Nivala
Oulainen
Sievi
Ylivieska
Tekstarit
Lukijoiden ajatuksia
Keskustelualuetta pyörittää
miniBB
®